فرآیند امور فارغ‌التحصیلان دانشجويان غیرایرانی

1- به فارغ‌التحصیلان واجد شرایط، مدرک رسمی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مربوطه اعطا خواهد شد.
2- پس از آنکه دانشجوی غیرایرانی به مرحله فارغ‌التحصیلی رسید، واحد دانشگاهی موظف است پس از صدور مدارک و پیش از تحویل به دانش‌آموخته، مراتب فارغ‌التحصیلی را به معاونت بین‌الملل دانشگاه اعلام نماید.
3- به منظور تحویل مدارک، اداره امور کنسولی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی، فارغ‌التحصیل غیرایرانی را به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری معرفی می‌نماید. پس از درج روادید خروج قطعی از کشور در گذرنامه، واحد دانشگاهی با مجوز صادره از سوی حوزه بین‌الملل دانشگاه مجاز به تحویل مدارک به دانش‌آموخته خواهد بود.
4- با عنایت به اینکه طبق نظر مراجع ذیربط، دانشجویان غیرایرانی پس از فارغ‌التحصیلی باید روادید خروج قطعی از کشور در گذرنامه خود دریافت نمایند، لذا، واحد دانشگاهی و اداره کل فارغ‌التحصیلان سازمان مرکزی بایستی در اسرع وقت نسبت به صدور و تأیید مدارک فارغ‌التحصیلان غیرایرانی اقدام لازم به عمل‌آورند.
5- در صورت پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلی بالاتر، ارائه مدرک دانشنامه و ریزنمرات مقطع تحصیلی قبلی، بدون اخذ خروج قطعی و با مجوز حوزه بین‌الملل دانشگاه به دانشگاه مقصد بلامانع است.
6- تابعیت و شماره گذرنامه فارغ‌التحصیلان دانشجويان غیرایرانی واحد‌های داخل کشور دانشگاه آزاد اسلامی به­ ترتیب در بخش «صادره» و «شماره شناسنامه» متن مدرک دانشنامه دانش‌آموختگان غیرایرانی درج شود.