مدارک اقامتی مورد تأیید برای ثبت‌نام کلیه متقاضیان غیرایرانی

1- گذرنامه که دارای حداقل ۶ ماه مجوز اقامت قانونی باشد.
تبصره: آن دسته از گذرنامه‌هایی که براساس طرح ساماندهی اتباع غیرایرانی صادر گردیده و به­صورت سه ماهه تمدید روادید می‌شوند، امکان شرکت در آزمون سراسری و ثبت‌نام در رشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه را طبق ضوابط دارند. ضوابط پذیرش و ثبت‌نام این گروه از متقاضیان بدین صورت است که تحصیل ایشان با اخذ تعهدنامه محضری معتبر و ارائه به اداره امور کنسولی معاونت بین‌الملل (با تمدید سالانه گذرنامه) انجام می‌شود. در ضمن پذیرفته‌شدگان موظف به ارائه تعهدنامه رسمی مبنی بر بازگشت به کشور متبوع پس از اتمام دوره تحصیل به اداره امور کنسولی معاونت بین‌الملل می‌باشند.
2- دفترچه پناهندگی سیاسی صادره از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران که به تأیید وزارت کشور رسیده باشد.
3- کارت هویت ویژه اتباع غیرایرانی دارای اعتبار در همان سال براساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور
4- آخرین کارت آمایش معتبر براساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور
تبصره ۱: پذیرش و ثبت‌نام اولیه متقاضیان تحصیل فرزندان طلاب غیرایرانی مرکز جامعه المصطفی (ص) العالمیه براساس گذرنامه و اقامت صادره آن مرکز بلامانع بوده و ثبت‌نام قطعی و ادامه تحصیل آنان منوط به اخذ گذرنامه و روادید تحصیلی و اقامت قانونی می‌باشد.
تذکر مهم:
گواهی ولادت صادره از سازمان ثبت‌احوال کشور، گذرنامه دارای روادید (کمتر از شش ماه اقامت) اوراق ابطالی، کارت سبز، برگ تردد خروجی مدت‌دار، کارت آبی، برگ تردد بین شهری و یا خروج مرزی برگ رسید شرکت در طرح جامع شناسایی، برای پذیرش و ادامه تحصیل دارندگان آن در مراکز آموزشی اعتبار ندارد. در صورت هرگونه ابهام پیرامون مدرک اقامتی دانشجویان، ادارات کل امور اتباع استانداری‌ها و درمورد دارندگان گذرنامه پلیس مهاجرت مسئولیت پاسخگویی رسمی را برعهده خواهد داشت.