معرفی دفتر جذب و هدایت دانشجویان غیر ایرانی

به دانشگاه آزاد اسلامی، بزرگترین دانشگاه حضوری جهان خوش آمدید.
دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1361 خورشیدی با مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس شد. این شورا بالاترین مرجع صدور مجوز فعالیت موسسات آموزش عالی در جمهوری اسلامی ایران می باشد و وظیفه نظارت عالیه بر وزارت علوم، تحقیقات و فناوریرا برعهده دارد.
دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه امکانات گسترده خود موجب حضور هر چه بیشتر شما در این دانشگاه می شود. این دانشگاه سی و هفتمین سالگرد تاسیس خود را می گذارند.
دوره های تمام وقت و پاره وقت هردو از کیفیت بالایی برخوردارند. این دوره ها با توجه به ارتباط مستقیم با صنعت، تجارت و بازرگانی در بخش ها و زمینه های مختلف تعریف شده اند. آموزش دراین دانشگاه همراه با سایر دانشجویان می باشد. یکی از ویژگی های دانشگاه آزاد اسلامی پاسخگویی به نیاز های آموزشی دانشجویان خارجی علاوه بر رفع نیازهای آموزشی دانشجویان ایرانی است. شما می توانید با پرداخت شهریه مناسب و پشتیبانی این دانشگاه، از یک تجربه تحصیلی جذاب و مفید اطمینان حاصل فرمایید. دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تاسیس در سال 1361 خورشیدی شاهد رشد بسیار گسترده ایی در حوزه های گوناگون بوده است.

 
امروزه انتقال دانش و تجربه از نسلی به نسل دیگر از مرز کشورها فراتر رفته به­ طوری­که ارتباطات علمی و فرهنگی بین­ المللی در پیشبرد اهداف جوامع، امری اجتناب ناپذیر می­باشد. در شرایط جهانی شدن علم و فن­آوری، حضور دانشجویان و نخبگان خارجی در دانشگاه موجب مشارکت فعال در روند توسعه علم، تسهیل انتقال فن­آوری و غنی شدن فرآیند آموزش و پژوهش می­گردد.
با عنایت به اهمیت روابط بین‌الملل دانشگاهی در برنامه‌های پنجم و ششم توسعه کشور و با توجه به سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد اسلامی، واحد اروميه آماده پذیرش اساتید، نخبگان و دانشجویان غیرایرانی در مقاطع مختلف تحصیلی در رشته ­های مختلف فنی و مهندسی، پزشکی، علوم پایه و علوم انسانی می­باشد.
در حال حاضر، این دانشگاه به‌عنوان یکی از قطب‌های علمی کشور، و همرزي با سه كشور، امید دارد با تعامل و گسترش همکاری­های هرچه بیشتر بین این واحد دانشگاهی و سایر مراکز علمی دنیا شاهد پیشرفت روزافزون مرزهای دانش باشیم.
در این ارتباط، دفتر جذب و هدایت دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اروميه به ­­عنوان متولی توسعه همکاری‌های بین‌المللی علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه،  به ­دنبال فراهم کردن زمینه‌های مناسبی برای روابط همه‌ جانبه با  دانشگاه­ها و مراکز علمی بین‌المللی و پذیرش دانشجو از سایر کشورها می­باشد.

از جمله فعالیت­های این دفتر در راستای حفظ حرمت و کرامت دانشجویان غیرایرانی می­توان به موارد ذيل اشاره كرد:
1. مشارکت در تحقق اهداف و برنامه های دانشگاه آزاد اسلامي واحد اروميه از طریق برقراری ارتباط با دانشگاه ها و مراجع علمی معتبر جهانی
2. تسهیل ارتباط مؤثر بین دانشجویان و مسئولان پذیرش دانشگاه
3. پیگیری کلیه امور مربوط به ثبت نام و اخذ سند احراز هویت 
4. برگزاری جلسات توجیهی
5. رفع موانع و مشکلات احتمالی در فرآیند تحصیل از لحظه ورود تا فارغ التحصیلی 
6. صدور دانشنامه
7. تسریع در انجام امور آموزشی
8. پیگیری تسهیلات مالی 
9. انجام اقدامات لازم در جهت تأمین امکانات مناسب و تجهیز خوابگاه
10. برگزاری تورهای علمی داخلی، برنامه­ های فرهنگی و گردشگري
11.برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت برای متقاضیان خارجی