آمادگی سایت ۷۰ هکتاری «گلمان» برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی/ چه محصولاتی در این سایت پرورش می‌یابد؟ 1399/06/15

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی از آمادگی سایت ۷۰ هکتاری «گلمان» برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ارومیه، سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس جمهور در حاشیه سفر یکروزه خود به استان آذربایجان‌غربی به همراه محمدمهدی شهریاری استاندار و محمود پوریوسف رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی از مرکز رشد واحدهای فناور  دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه بازدید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی و واحد ارومیه در حاشیه این بازدید گفت: مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با داشتن زیربنای بیش از ۳ هزار متر مربع و با ۱۰ واحد فناوری، یک شرکت دانش‌بنیان در زمینه تولید فناوری‌های نور، روشنایی، پرینتر سه‌بعدی، سامانه پرداخت، امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و خانه هوشمند به تولید محصول و خدمات‌دهی مشغول است.

محمود پوریوسف با اشاره به سایت ۷۰ هکتاری «گلمان» عنوان کرد: این سایت اواخر سال ۸۷ توسط سازمان مسکن و شهرسازی در دو بلوک شهری با کاربری آموزشی، ورزشی، بهداشتی و فرهنگی برای احداث واحد علوم و تحقیقات استان آذربایجان غربی و واحد بین‌الملل غرب کشور در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت.

وی با تأکید بر ظرفیت بالای سایت «گلمان» برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی افزود: پرورش آرتیمیا، احداث پارک اکولوژیک گیاهان دارویی، احداث گلخانه هیدروپونیک و مجتمع تفریحی ورزشی از برنامه‌های پیش‌رو برای پیاده‌سازی در این منطقه است که با مشارکت بخش خصوصی سرعت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه، بستر و توانمندی‌های موجود در این واحد دانشگاه را برای جذب و تشویق سرمایه‌گذاری تشریح و از کتابچه فرصت‌های سرمایه‌گذاری که توسط معاونت برنامه‌ریزی واحد اقتصادی دانش‌بنیان تهیه و تدوین شده، رونمایی کرد.

پوریوسف با اشاره به حمایت‌های استاندار آذربایجان‌غربی از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خواست که برای بهره‌برداری از امکانات و مشارکت علاقه‌مندان و فعالان بخش خصوصی همکاری لازم را داشته باشند.