دانشگاه آزاد ارومیه در لیست واحد‌های مجاز برای جذب دانشجوی غیر ایرانی قرار گرفت 1398/05/15


به گزارش 
گروه استان‌های خبرگزاری آنا از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه، محمود پوریوسف رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: با تلاش‌های فراوان و کسب مجوزهای لازم از سازمان مرکزی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجوز پذیرش دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی اخذ شد.
وی با اشاره به سابقه مراودات ساکنان استان آذربایجان غربی با کشورهای همسایه به‌ویژه اقلیم کردستان عراق در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ادامه داد: استان آذربایجان غربی به واسطه برخورداری از نعمت مرزی بودن با کشورهای همسایه می‌تواند از این فرصت پیش آمده به‌عنوان ظرفیت علمی نگاه کند.
 
پوریوسف اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با برخورداری از  امکانات علمی و پژوهشی از قبیل کتابخانه‌های وسیع، سایت کامپیوتری مجهز، فضای ورزشی مناسب، امکانات رفاهی، آزمایشگاه‌های مجهز، مسجد و ... با بهره‌گیری از توان بالای علمی اعضای هیئت علمی مجرب، بسترهای لازم برای پذیرش دانشجو از سایر کشورهای همسایه را دارد که با برنامه‌ریزهای صورت گرفته از نیمسال اول ۹۹-۹۸ این اقدام صورت خواهد گرفت.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی یادآور شد: این تصمیم به‌دنبال آن گرفته شد که وزارت علوم کشور عراق هفت واحد دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور را در لیست دانشگاه‌های معتبر خود قرار داد که یکی از آنها دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب بود.
وی اضافه کرد: با توجه به عقد تفاهم‌نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب با دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی با محور ارومیه و کسب مجوزهای لازم، این واحد دانشگاهی می‌تواند از مهرماه سال جاری در همه رشته‌های موجود در واحد تهران جنوب اقدام به پذیرش دانشجو از کشورهای همسایه کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه تصریح کرد: فراهم شدن زیرساخت‌های تحصیلی در واحد ارومیه و فاصله کم از نظر بعد مسافتی یکی از امتیازات بسیار ویژه برای دانشجویان غیرایرانی متقاضی تحصیل در این واحد دانشگاهی به‌ویژه از شهرهای اقلیم کردستان عراق از جمله، اربیل، دهوک و سلیمانیه است.
 
پوریوسف با اشاره به این نکته که استفاده از اعضای هیئت علمی کردزبان در واحدها و مراکز دانشگاهی این استان به‌عنوان یک ظرفیت و امیتاز ویژه برای متقاضیان به تحصیل از اقلیم کردستان عراق مد نظر خواهد بود، گفت: اعضای هیئت علمی کردزبان شاغل در واحدها و مراکز دانشگاهی در استان می‌توانند در راستای پذیرش دانشجویان غیرایرانی به‌ویژه متقاضیان از اقلیم کردستان عراق نقش مؤثری را ایفا کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که جامعه علمی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با حضور در همه نمایشگاه‌های کشور عراق و اقلیم کردستان اقدام به معرفی دستاوردهای علمی و نخبگان کشوری و استانی کنند.   
 
به گزارش آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با پذیرش دانشجو در بیش از ۱۵۰ رشته در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نقش چشمگیری در ترویج و توسعه مسائل علمی، پژوهشی و فرهنگی استان و کشور دارد که در ادامه این روند می‌تواند با پذیرش دانشجویان غیرایرانی گامی مهم در راستای تبادل مسائل علمی و فرهنگی ایران با همسایگان خود ایفا کند.