تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان‌غربی 1398/06/12


به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ارومیه، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان‌غربی گفت: به‌منظور توسعه زمينه‌های همكاری مشترك و همه‌جانبه علمی، پژوهشی و فناوری و استفاده بهينه از ظرفيت‌های موجود در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و در راستای بهبود وضعیت کسب و کار استان، شتابدهی و راهنمایی هسته‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه فاوا و تعامل دانشگاه‌ها، کارآفرینان، دانشجویان و دانش‌آموختگان با بخش صنعت و توسعه زیست‌بوم کارآفرینی و ایجاد فرصت‌های شغلی برای راه‌اندازی شتاب‌دهنده استانی، اين تفاهم‌نامه منعقد می‌شود.

محمود پوریوسف افزود: تشکیل شتاب‌دهنده استانی، همفکری در راستای تکمیل فرایندهای کارآفرینی و برنامه‌ریزی برای بهبود شرایط موجود، برگزاری همایش برای شناسایی فعالان حوزه ICT استان به‌منظور جذب نیروی انسانی متخصص در شرکت‌ها و سازمان‌ها، استفاده بهینه از امکانات و توانمندی‌های علمی – تخصصی و اجرایی در حوزه  آموزش، پژوهش و فرهنگ از مهم‌ترین محورهای این تفاهم‌نامه هستند.

وی با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب و اقتصاد مقاومتی، عنوان کرد: عقد این تفاهم‌نامه زمینه ساز تحولی نوین در صنعت فاوا در استان و در سایر علوم که از فناوری اطلاعات و ارتباطات بهره می‌برند، است که دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه نقش مهمی ایفا می‌کند.

در ادامه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی نیز گفت: محور اقتصاد دنیامحور، فناوری اطلاعات بوده و توسعه فناوری اطلاعات اکنون با سرعت بی‌نظیری در حال رشد است.

قاسم جلیل‌نژاد ادامه داد: دلیل رشد توسعه فناوری اطلاعات، زودبازده بودن آن است، همچنان که با وجود تحریم‌ها، زیرساخت‌های ارتباطی به خودکفایی رسیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه آمار فارغ التحصیلان بیکار روز به روز در حال افزایش است، گفت: در شرایط حاضر دانشگاهی موفق است که در زمینه اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان گام بردارد و انعقاد این تفاهم‌نامه گام بسیار مهمی در این زمینه است.

طبقه بندی خبری:
پژوهشی