جزئیاتی از اجرای طرح ملی «پروتز و پودر استخوان» در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه 1398/06/09


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، جزئیاتی از اجرای طرح ملی «پروتز و پودر استخوان» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه را تشریح کرد.

محمود پوریوسف در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در تشریح مصوبات هجدهمین جلسه هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در این جلسه بودجه سال ۹۹ ـ ۹۸ استان را مورد بررسی قرار دادیم با این تفاوت که برعکس سال‌های گذشته این بودجه‌بندی عملیاتی و کاربردی است.

وی، تغییر سال مالی دانشگاه آزاد اسلامی را اتفاق مثبت و مهم در این دانشگاه عنوان و اضافه کرد: با توجه به اینکه درآمدهای دانشگاه آزاد بر مبنای شهریه دانشجویان است با انتخاب واحد این پول به حساب دانشگاه آزاد اسلامی واریز می‌شود.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به فعالیت‌های این دانشگاه برای ارتقای کیفی بیان کرد: در جذب دانشجویان فعالیت‌های بسیار خوبی صورت گرفته است؛ از جمله دانشجویان غیرایرانی به‌خصوص که با سه کشور آذربایجان‌، ترکیه و عراق هم‌مرز هستیم.

پوریوسف در پاسخ به این سؤال که برنامه‌های پیش‌روی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی چیست؟ گفت: قصد داریم پردیس علوم و تحقیقات را در استان آذربایجان‌غربی به مرکزیت ارومیه راه‌اندازی کنیم و در این زمینه رایزنی‌های لازم انجام شده است.

وی اقدام دیگر دانشگاه آزاد اسلامی در استان آذربایجان‌غربی را اجرای طرح ملی «پروتز و پودر استخوان» عنوان کرد و افزود: ۴۹ درصد این طرح مربوط به واحد ارومیه و ۵۱ درصد آن را نیز سرمایه‌گذار تقبل می‌کند که اجرای آن حدود ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه دربرخواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در توضیح بیشتر این طرح گفت: همچنین با عقد تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد اسلامی ماکو و منطقه آزاد مواد اولیه ساخت طرح «پروتز و پودر استخوان» از کشورهای خارجی وارد می‌شود و به یک سوم قیمت به دست مصرف‌کننده خواهد رسید.


طبقه بندی خبری:
پژوهشی