دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه آماده جذب دانشجو از تمام کشورهاست 1398/06/12


ه گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ارومیه، محمود پوریوسف رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز در سالن جلسات این واحد دانشگاهی برگزار شد با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌غربی در راستای جذب دانشجویان غیرایرانی گام برمی‌دارد، گفت: در این راستا محدودیتی در جذب دانشجویان از کشور خاصی وجود ندارد و این دانشگاه آمادگی جذب دانشجو از تمام کشورها را دارد.

وی درباره جذب دانشجویان خارجی افزود: مطابق تفاهم‌نامه بسته شده، رشته‌های واحد تهران جنوب برای دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه تشکیل می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با بیان اینکه پایه تحولات دانشگاه آزاد اسلامی، تحولات فرهنگی در کنار سایر امور آموزشی، پژوهشی و سرمایه‌گذاری است، اضافه کرد: این دانشگاه در شرایط کنونی روز به روز در حال تکامل است و علاوه بر این، وارد حل مشکلات اساسی منطقه و کشور شده و با توجه به ظرفیت‌های موجود در این زمینه ورود کرده است.

پوریوسف با بیان اینکه برخی از رشته‌ها تا مقطع دکتری احیا شده و برخی نیز در مقطع کارشناسی به رشته‌های دانشگاه افزوده‌ شده‌اند، تصریح کرد: رشته مامایی در مقطع کارشناسی ناپیوسته به‌زودی به رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: در راستای پایش رشته محل‌ها در استان‌ها توسط سازمان مرکزی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان برای برخی از رشته‌ها که در سایر استان‌ها و واحد‌ها وجود دارد؛ اما در این واحد دانشگاهی نیست، امکان جابه‌جایی فراهم شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه، فعال‌سازی پردیس علوم تحقیقات آذربایجان‌غربی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه را یادآور شد و خاطرنشان کرد: با فعال‌سازی این پردیس در تمامی رشته‌های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران می‌توانیم دانشجو جذب کنیم.

پوریوسف با تأکید بر اینکه بیشترین نسبت اعضای هیئت‌علمی به تعداد دانشجو در استان متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است، عنوان کرد: برخی از مؤسسات غیرانتفاعی که حتی یک عضو هیئت‌علمی ندارند به دنبال رقابت با دانشگاه آزاد اسلامی هستند و با بی‌اخلاقی از طریق تبلیغات خانواده‌ داوطلبان را فریب می‌دهند.

وی، بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت جوانان در ساختار دانشگاه را یادآور شد و توضیح داد: به زودی جذب اعضای هیئت‌علمی آغاز و در این فرایند از ظرفیت جوانان استفاده می‌شود.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه نیز در این نشست خبری با یادآوری آغاز ثبت نام بدون آزمون دانشگاه گفت: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ترم جدید ثبت نام کنند.

جعفر نجف‌پور افزود: اکنون تعداد ۱۲ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه و ۳۱ هزار دانشجو در کل واحد‌های استان آذربایجان‌غربی در حال تحصیل هستند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون مرکز هدایت تحصیلی و مشاوره رایگان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه تأسیس شده و داوطلبان با مراجعه به دانشگاه می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

نگاه دانشگاه آزاد اسلامی در همه زمینه ها فراجناحی است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه هم با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در همه زمینه‌ها نگرش فراجناحی و مستقل دارد، عنوان کرد: تمام تشکل‌ها از هرجناحی در چارچوب قانون می‌توانند در این دانشگاه فعالیت کنند.

سیدکاظم یکانی افزود: با توجه به اینکه امسال در سال انتخابات قرار داریم این دانشگاه هیچ‌گونه ورودی در عرصه انتخابات و فعالیت برای جناح خاصی نخواهد داشت.

وی، مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی دانشکاه آزاد اسلامی را یادآور شد و گفت: در حوزه دانشجویان جدید اعزام دانشجویان به مشهد مقدس در بازه زمانی مهر تا پایان آبان‌ماه صورت می‌گیرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با بیان اینکه سال گذشته سه کانون فرهنگی در این واحد دانشگاهی تشکیل شده است، گفت: سال جاری نیز سه کانون فرهنگی جدید ایجاد می‌شود و دانشجویان در زمینه‌های مختلف می‌توانند در این کانون‌های فرهنگی فعالیت داشته باشند.

این مقام دانشگاهی بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر کرسی‌های آزاد‌اندیشی را یادآور شد و تصریح کرد: سال تحصیلی گذشته کرسی‌های مختلفی در این دانشگاه برگزار شد و امسال نیز کرسی آزاد اندیشی استادان برای نخستین بار در این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود.

یکانی با تأکید بر اینکه پیشرفت عدالت‌محور در صدر اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است، افزود: بودجه مناسبی برای تشکل‌های دانشجویی و فعالیت‌های فرهنگی در این دانشگاه در نظر گرفته شده است.

پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری این واحد دانشگاهی به موضوعات احیای دریاچه ارومیه و اقتصاد‌مرزی سوق داده می‌شود

معاون پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه نیز در این نشست گفت: پایان‌نامه‌های ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه به موضوعات احیای دریاچه ارومیه و اقتصاد مرزی سوق داده می‌شود.

مهدی زواری مطرح کرد: با توجه به اهمیت موضوع دریاچه ارومیه و شرایط مرزی این استان موضوعات پایان‌نامه‌ها برای حل مشکلات بومی محلی اختصاص داده می‌شود.

وی تصریح کرد: از سال ۹۸ اصالت‌سنجی پایان‌نامه‌ها صورت گرفته تا پایان‌نامه‌های کپی شده در این دانشگاه ارائه نشود.

معاون پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه متذکر شد: این دانشگاه ارتباط تنگاتنگی با سایر نهاد در مورد طرح‌های مختلف دارد و برگزاری تورهای علمی برای استادان این دانشگاه یکی دیگر از اقدامات مهم دانشگاه آزاد در راستای گسترش ارتباط علم با صنعت بوده است.