در حمایت از سپاه صورت گرفت؛ تجمع اعتراض‌آمیز دانشگاهیان آذربایجان‌غربی درمحکومیت اقدام آمریکا 1398/01/24


به گزارش روابطعمومی واحد ارومیه، تجمع اعتراض‌آمیز دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در محکومیت اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ظهر امروز پس از نماز ظهر و عصر برگزار شد.
 
واحد‌های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در واکنش به اقدام خصمانه اخیر دونالد ترامپ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام به برگزاری تجمع در حمایت از این نهاد انقلابی در صحن مساجد دانشگاه‌ها کردند که با استقبال دانشگاهیان مواجه شد.
 
در ادامه این تجمع، بیانیه مشترک دانشگاهیان قرائت شد.
 
در این بیانیه آمده است: سپاه با سرمایه‌های اجتماعی و معنوی‌اش که همان بسیج ۲۰میلیونی است جایگاه خود را تا امروز حفظ کرده و تا پایان حفظ خواهد کرد و با وجود این سرمایه اجتماعی،  تروریستی خواندن این نهاد مقدس در واقع توهین به کل ملت ایران است، ملتی که گفتمانش گفتمان مردم‌سالاری دینی، ثبات، وحدت، برادری و مبارزه با تروریسم در کل منطقه است.
 
این بیانیه می‌افزاید: مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران سپاه یکی از نیروهای مسلح این کشور محسوب می‌شود و رئیس جمهور آمریکا خطایی راهبردی انجام داده که بر اساس آن آمریکا یکی از خطوط قرمز اساسی جمهوری اسلامی ایران را زیرپا گذاشته است.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: این نهاد برآمده از متن مردم و همواره مورد حمایت مردم ایران بوده و خواهد بود. این اقدام مدال افتخار و اعتراف به نقش مهم سپاه پاسداران ایران در دفاع از حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و در مقابل، بی‌ارزشی آمریکا در عرصه بین‌المللی است؛ چراکه آمریکا در موضوع برجام بی‌اعتنایی و بی‌تعهدی به جامعه جهانی را ثابت کرده است. تردیدی نیست که حاصل این اقدام نسنجیده، افزایش همبستگی ملی در ایران و نهایتاً انزوای بیشتر استکبار جهانی و تقویت شعار مرگ بر آمریکا خواهد بود.
 
در پایان این بیانیه آمده است: ما دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی با محکوم کردن این اقدام نابخردانه  اعلام می‌کنیم همانطور که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته با تمام وجود از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی پاسداری کرده و مصداق این جمله امام راحل که فرمود: «اگر سپاه نبود کشور هم نبود» قرار گرفته، همچنان از این نهاد مقدس حمایت کرده و خواهیم کرد.
 
بی‌شک این اقدامات کورکورانه سران آمریکا نیز جز کمک به محبوبیت بیش از پیش سپاه نزد افکار عمومی منطقه و جهان حاصلی برای آنان نخواهد داشت.