دکتر محمود پوریوسف: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از دستاورد های انقلاب اسلامی پیشرو در مسائل علمی و فرهنگی است 1397/11/22


محمود پوریوسف در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن  در گفت و گو با روابط عمومی واحد ارومیه ضمن تبریک یوم الله 22بهمن گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب به خود کفایی و استقلال در زمینه های مختلف دست یافته است که یکی از این موارد خودکفایی در تولید علم است و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب در این زمینه نقش بی بدیلی ایفا کرده است.
وی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد دانشجویان کشور 25 برابر رشد داشته و بخش قابل توجهی از این درصد را دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می‌دهند.
این مقام دانشگاهی تصریح کرد: در حوزه آموزشی قبل از انقلاب اسلامی هیچ یک از روستاهای مناطق مرزی از وجود مدرسه ابتدایی نیز بهره مند نبود حال آن که دانشگاه آزاد اسلامی واحد های خود را در دورترین نقاط کشور و مناطق محروم تاسیس نموده و موجب افزایش سطح دانش و علم در این مناطق شده است.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تولید علم و تحقیقات، حیات آینده کشور است، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی همواره تاکیدات مقام معظم رهبری را نصب العین قرار داده و در حال حاضر به عنوان یکی از بازوان علمی کشور مطرح است.
رئیس واحد ارومیه با اشاره به سرعت پیشرفت علمی کشور در سال های اخیر خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های علمی و دستیابی جمهوری اسلامی به برخی از فناوری‌های نوین در سال‌های اخیر، به‌گونه‌ای حیرت‌انگیز است که غربی‌ها و دشمنان به شدت نگران شده و یکی از علل تشدید فشارهای آنان برکشورمان ایران به سبب همین پیشرفت ها است.
 وی با بیان اینکه پیشرفت های علمی و پژوهشی در سطح کلان و به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی غیرقابل انکار است افزود: متاسفانه در حوزه مسائل فرهنگی برای دست یافتن به مطلوب های مورد نظر ضعف هایی داشته ایم و در دور جدید مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی این مهم به شکل ویژه در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته و پیشرفت های اساسی و بنیانی تحقق یافته است و با برنامه ریزی دقیق روز به روز این امر را توسعه می دهد.
وی با تاکید بر اینکه نباید به داشته های علمی بسنده کرده و از حرکت رو به جلو متوقف شویم تصریح کرد: سهم اقتصاد دانش بنیان از اقتصاد کلان کشور، میزان همکاری دانشگاه و صنعت، تعداد شرکت های دانش بنیان و اشتغال و کارآفرینی در این عرصه همه در مجموع قدرت ملی را می سازند و باید بیش از پیش در کانون توجه و عمل قرار گیرد.
وی در پایان ضمن تشکراز همه آحاد مردم انقلابی استان آذربایجان غربی برای حضور حداکثری در راهپیمایی 22 بهمن عنوان کرد: دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در این راهپیمایی همچون سال های گذشته با تمام توان حاضر شدند و این نشان میدهد این دانشگاه همچنان طلایه دار حرکت های اسلامی و انقلابی است.