عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی: فتنه جدید انفعال مدیران و شرطی‌کردن کشور است 1397/10/10


به گزارش روابط عمومی واحد ارومیه، مراسم بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی عصر امروز با حضور گسترده استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با سخنرانی عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس پیشین صدا و سیما در محل سالن آمفی‌تئاتر دانشکده علوم پایه این دانشگاه برگزار شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مراسم با قدردانی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در برگزاری این مراسم با بیان اینکه فتنه جدید، از انفعال مدیران و شرطی‌کردن کشور است، گفت: نشان‌دادن ناکارآمدی نظام و انفعال برخی مدیران و مسئولان در کنار رفتار ناامیدکننده، فتنه سال‌های اخیر به شمار می‌رود؛ آنانی که هر روز منفعل‌تر هستند و چشم به آن سوی آب‌ها و کشورهای دیگر دارند.

۹ دی جریانی نیست

عزت‌الله ضرغامی با اشاره به اهمیت بزرگداشت حماسه ۹ دی تصریح کرد: نباید به‌طور جریانی یا سیاسی به حماسه ۹ دی نگاه شود؛ زیرا یک روز ملی بوده و متعلق به همه گروه‌هاست.

وی عنوان کرد: بازخوانی حماسه ۹ دی اهمیت چشمگیری داشته و حضور حماسی ملت ایران و قشرهای مختلف مردم در آیین بزرگداشت آن نیز همه ساله تجدید بیعت با امام راحل و رهبر معظم انقلاب است.

نباید با فتنه کاسبی کرد

 

 

 

رئیس پیشین سازمان صدا و سیما با بیان اینکه نباید با فتنه کاسبی کرد، گفت: تمام مسئولان کشور اگر قدمی کج بردارند و به فکر اصلاح امور نباشند با تمام سوابق خود می‌توانند موجب انحطاط شوند.

وی با بیان اینکه فتنه ۸۸ فتنه خواص بود، اذعان کرد: فتنه ۸۸ آزمونی برای خواص بود، خواصی كه از سران فتنه بودند و حتی خواصی كه در درون نظام بودند و نظام را همراهی نكردند، بايد از آنان پرسيد كه چرا سكوت كردند و يا دوپهلو حرف زدند.

 ضرغامی ادامه داد: یکی از همین آقایانی که در زمان فتنه ۸۸ با وجود علم بر نبود تقلب در انتخابات سکوت اختیار کرد تا چندی پیش در مقام وزارت در دولت کنونی صاحب سمت بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: چنین اشخاصی که نقش آنان از دشمنان کمتر نبود با سکوت خود باعث ایجاد تنش و بحران در کشور شدند که هیچ‌گاه مورد بخشش و گذشت نیست.

دانشگاهیان پشت صحنه حوادث را بررسی کنند

 

 

 

وی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در ارومیه با بیان اینکه دانشگاه محل نیروهای نخبه است، عنوان کرد: دانشجویان با نگاه‌های عمیق و موشکافانه می‌توانند مسائل جامعه را تحلیل و بررسی کنند.

ضرغامی افزود: در دوران فتنه، دانشگاهیان با تسلطی که بر مسائل فکری عمیق دارند، می‌توانند آینده‌پژوهی کرده و پشت صحنه حوادث را بررسی کنند و این برای عموم مردم که دسترسی کمتری به اطلاعات دارند به‌عنوان چراغ راه مورد استفاده قرار گیرد.