رئیس واحد ارومیه: دفاتر نهاد رهبری موجب رشد و شکوفایی دانشگاه‌ها شده است 1396/04/24


رئیس واحد ارومیه: دفاتر نهاد رهبری موجب رشد و شکوفایی دانشگاه‌ها شده است

 
نهاد
 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی اظهار کرد: وجود دفاتر نهاد رهبری موجب رشد و شکوفایی دانشگاه‌ها شده است و بحمدالله ارتباط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و دانشگاه آزاد اسلامی استان بسیار خوب است.
به گزارش روابط عمومی واحد ارومیه ، دکتر عزیز جوان پور در دیدار با حجت الاسلام غلامرضا اسم‌حسینی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت وجود دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اهمیت و ضرورت حضور فعال دفاتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها امری انکارناپذیر است زیرا فراگیری علوم همراه با معنویت و عرفان لازمه امروز مراکز علمی کشور است.
وی با قدردانی از گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه افزود: گروه معارف در واحد ارومیه از جمله گروه های فعال بوده و مشکل خاصی متوجه آن نیست.
این مقام دانشگاهی در باره حذف رشته های دانشگاه آزاد اسلامی توسط وزارت علوم خاطرنشان کرد: تعدادی از رشته هایی که از دانشگاه آزاد اسلامی حذف شده بود، احیا شد ولی در حالت کلی وزارت علوم در برابر این دانشگاه ناجوانمردانه و بدون برنامه ریزی برخورد می کند.
وی با تاکید بر اینکه امکاناتی که در دانشگاه های آزاد اسلامی وجود دارد قابل مقایسه با دانشگاه های غیرانتفاعی نیست افزود: وزارت علوم برای نجات دانشگاه های غیرانتفاعی از سقوط، دانشگاه های آزاد را فدا می کند.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان آذربایجان غربی هم با تجلیل ازدکتر جوان پور برای فعالیت گسترده گروه معارف واحد ارومیه و مشارکت همه جانبه وی با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، نقش دانشگاه آزاد اسلامی را در ترویج علم و دانش امری انکار ناپذیر دانست.

حسینی تصریح کرد: سیاسی کردن دانشگاه ها معضل بسیار بزرگی است که متاسفانه در شرایط کنونی دامن گیر دانشگاه ها شده است.
وی به تشکیل کمیته معارف در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: با حضور معاون آموزشی و پژوهشی نهاد استان، هر گونه فعالیتی که در استان برای جذب و تربیت استادان باشد در این کمیته ها انجام می گیرد.